Victoria Szarwark wraca do A-klasy

Po pierwszym meczu między Victoria Szarwark a Olimpią Biskupice Radłowskie zakończonym remisem 1-1, każdy kibic jak i zawodnik czy członek sztabu szkoleniowego z Szarwarku zadawał sobie jedno pytanie: Czy rewanż przyniesie powrót do A-klasowych rozgrywek po dwuletniej absencji.

Pytanie to mogło zrodzić się w głowach wyżej wymienionych wszystkich jeszcze raz już po 40 sekundach meczu. Kiedy to goście po błędzie obrony wyszli na prowadzenie 1-0 silnym strzałem z 18 m. który przełamał ręce bramkarza. Victoria Szarwark zareagowała jednak najlepiej jak umiała bo już w 7. minucie spotkania po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Marcina Wajdowicza, Rafał Mania z najbliższej odległości pakuje piłkę głową do siatki rywala. Rewanżowe spotkanie barażowe zaczęło się od nowa.

Goście kilka razy próbowali stworzyć sobie sytuacje, lecz wszystko zatrzymywało się na defensywie gospodarzy lub na bramkarzu Victorii. W 21. minucie fatalna interwencja goalkeepera gości daje prowadzenie Victorii. Sławomir Kopeć umieszcza piłkę w siatce strzałem z dystansu. Bramkarz Olimpii przy tej sytuacji mógł się zdecydowanie lepiej zachować.

Victoria jednak nie przestawała na tych atakach Tomasz Grabka obija słupek bramki Kopeć zaś poprzeczke. 33 minuta i mamy 3-1 dośrodkowanie Manii zamyka Jakub Klimek i z najbliższej odległości umieszcza piłkę w siatce. Do przerwy 3-1.

Druga połowa zaczyna się od ataków gości ale Gerard Gruca broni instynktownie strzał z 2 m. od swojej bramki. Rotacje w ustawieniu przynoszą efekt w 52 min Krzysztof Barszcz dośrodkowuje na Marcina Wajdowicza ten uderza z pierwszej piłki z powietrza i nie daje szans bramkarzowi Olimpii. 68 minuta bliźniacza akcja po które padł gol na 4-1 tym razem Mania dośrodkowuje na Barszcza a ten z woleja umieszcza piłkę w siatce 5-1. Olimpia na kolanach. Victoria Szarwark wraca A-klasy !!!!